lastik tamir kiti
Lastik Tamir Kiti
Euro Döviz Kuru: 35.8727 ₺
Fiyatlar için üye olunuz.

lastik tamir kiti

Stok Durumu: Var

Adet:

Ön Yazı

Lastik Tamir Kiti, tüm otomobillerde ve motosikletlerde patlamış lastikleri, lastiği sökmeden şişirebilmek ve onarmak için kullanılır. Pratik, hızlı ve güvenilir bir üründür. İçerisinde bulunan ve hava ile temas ettiğinde kauçuklaşan özel formülü ile patlayan lastiğinizi tamir eder. En yakın servise ulaşmanızı sağlar. Bu ürünün sadece acil durumlarda kullanılmalıdır. Kullandıktan sonra en yakın tamir istasyonuna gitmeniz gerekmektedir.

Kullanım Alanları

  • Şambrelsiz lastikler için kullanıma uygundur.
  • Tüm otomobil ve motosikletlerin patlamış lastiklerinde kullanılır.
  • Sprey içeriği bir onarım için yeterlidir.

Ürün Özellikleri

  • 13 bar hava basar. Balans yapmaz.
  • Patlak lastiği çıkartmadan direkt olarak uygulama sağlanır.
  • Lastiğe ve basınç sensörüne zarar vermez.
  • Aracın kolaylıkla çalışmasını sağlar.
  • Rahatlıkla uygulanır.
  • Jantlardan kaynaklanan büyük yamuklukları ve lastikteki büyük yarıkları tamir etmez.

Kullanma Talimatı

 

İşlem yapılacak lastiğin supabı zemine basmayacak şekilde park ediniz. Mümkün ise lastiği patlatan maddeyi çıkartınız. Ürünü kullanmadan önce iyice çalkalayınız. Çok soğuk havalarda ürünü elinizle hafif ısıtınız. Ürünün üzerindeki hortumun ucunu lastiğin supabına vidalayarak takınız. Spreyi dik tutunuz. Üzerinde bulunan siyah güvenlik kapağını yerinden çıkarınız. Üstteki düğmeyi tam olarak basıp sprey içindeki kimyasal bileşimin tümünü lastik içine boşaltınız. Bu sırada lastiğin şiştiğini göreceksiniz. Hortumu çıkarttıktan sonra hemen 10 km orta hızda lastiğin birkaç tur atması için kısa bir süre yol alınız ve ürünün lastiğin içinde eşit bir şekilde dağılmasını sağlayınız. Lastikte bulunan delik kısa bir sürede kapanacaktır. Makul bir hızla en yakın benzin istasyonuna uğrayınız ve lastiğinizin havasını olması gereken orijinal hava basıncına göre ayarlayınız.

Kullanıcının Dikkatine

Ateşe ve kor hale gelmiş metallere püskürtmeyiniz. Boş kutuları delmeyin ve ateşe atmayın. Kutu basınçlıdır, güneş ışığından koruyunuz ve + 50 °C aşmayan sıcaklıkta depolayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz. Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanınız. Deri ve göz temasından sakınınız. Temas halinde bol su ile yıkayınız ve herhangi bir tahrişte tıbbi destek alınız. Yutulması halinde kusturmayın. Koruyucu gözlük ve eldiven kullanınız. Tutuşturucu kaynaklardan uzak tutunuz. Uzun dönemde su canlılarını olumsuz etkiler. Son kullanma tarihi üretim tarihinden itibaren 2 yıldır üretim tarihi ve şarj no kutunun altındadır.